Wellness centrum

Dnes 13. 6. Otevřeno
11:00-21:00 hod.

hoďte vše za hlavu

Máte za sebou náročný den, týden nebo měsíc? Nedaří se vám hodit starosti za hlavu? U nás to určitě dokážete!

Příjemné přítmí s efektem barevných světel, tichá relaxační hudba a prostor osvětlený svíčkami a bodovými světly navodí uklidňující atmosféru, ve které se vám bude dobře odpočívat, relaxovat a regenerovat. Záleží jen na vás, jaký typ odpočinku zvolíte. Vybrat si můžete ze 3 parních kabinekfinské nebo keltské sauny. Nechybí ochlazovací zóna, která nabídne každému intenzitu ochlazení, jakou chce. Za příplatek jsou zde i dvě vany na léčivé koupele, do kterých si můžete vybrat bylinky přímo u naší obsluhy. Zapůjčení ručníku a prostěradla je samozřejmostí.

U našeho baru vám nabídneme široký sortiment nealko nápojů pro dodržování pitného režimu.

Saunovací desatero:
1. Do sauny nikdy nechodíme s plným žaludkem, ale ani hladoví.
2. Před vstupem do ohřívárny je třeba se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a také se pečlivě osušit, aby došlo k rychlejšímu nástupu pocení.
3. Do sauny chodíme zásadně bez plavek, které brání správnému prohřátí pokožky a mohly by se objevit i alergické reakce. Na zakrytí intimních míst použijte ručník nebo prostěradlo.
4. V sauně se pohodlně posaďte nebo si ideálně lehněte na prostěradlo – na rozdíl od sezení na lavici poloha vleže zajistí rovnoměrnou teplotu v celém těle.
5. Délka pobytu v potní místnosti je velmi individuální a liší se dle typu ohřívárny, obecně ale doporučujeme 10 – 20 minut (pro finskou saunu do 15 minut). V ohřívárně zůstáváme pouze dokud je nám teplo příjemné.
6. Během fáze pocení je vhodné masírovat si kůži končetin kartáčem nebo jinými vhodnými pomůckami, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty.
7. Po prohřátí těla je důležité ochlazení těla, a to postupně, ideálně od končetin směrem k srdci – dochází ke skokovému nárůstu krevního tlaku. Prudké ochlazení „masíruje“ vnitřní orgány a vyplaví usazeniny a nečistoty do krevního řečiště.
8. Po každém prohřátí a zchlazení si můžete dopřát odpočinek (15-20 min.) nebo opakovat proceduru teplo-chlad ihned po sobě. Po posledním opakování by měl přijít delší odpočinek (ideálně nad 30 minut) v odpočívárně s doplněním ztracených tekutin a lehkým občerstvením.
9. Proces prohřátí a zchlazení je vhodné zopakovat dvakrát až třikrát (doporučeno).
10. V sauně nemluvíme příliš nahlas a k ostatním se chováme ohleduplně.

Aktuality

Wellness centrum
Telefon: 596 977 423
Adresa:
Sokolská třída 44/2590
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava