Wellness centrum

Dnes 24. 1. Otevřeno
11:00-20:00 hod.

Upozornění

Vánoční kluziště v provozu do 30. 1. 2022 Více informací

Pravidla pro vstup do areálů. Více informací

hoďte vše za hlavu

Máte za sebou náročný den, týden nebo měsíc? Nedaří se vám hodit starosti za hlavu? U nás to určitě dokážete!

Příjemné přítmí s efektem barevných světel, tichá relaxační hudba a prostor osvětlený svíčkami a bodovými světly navodí uklidňující atmosféru, ve které se vám bude dobře odpočívat, relaxovat a regenerovat. Záleží jen na vás, jaký typ odpočinku zvolíte. Vybrat si můžete ze 3 parních kabinekfinské nebo keltské sauny. Nechybí ochlazovací zóna, která nabídne každému intenzitu ochlazení, jakou chce. Za příplatek jsou zde i dvě vany na léčivé koupele, do kterých si můžete vybrat bylinky přímo u naší obsluhy.

U našeho baru vám nabídneme široký sortiment nealko nápojů pro dodržování pitného režimu a také ovocné misky, které jsou při saunování tím nejlepším výživovým doplňkem.

Saunovací desatero:
1. Do sauny nikdy nechodíme s plným žaludkem, ale ani hladoví.
2. Před vstupem do ohřívárny je třeba se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a také se pečlivě osušit, aby došlo k rychlejšímu nástupu pocení.
3. Do sauny chodíme zásadně bez plavek, které brání správnému prohřátí pokožky a mohly by se objevit i alergické reakce. Na zakrytí intimních míst použijte ručník nebo prostěradlo.
4. V sauně se pohodlně posaďte nebo si ideálně lehněte na prostěradlo – na rozdíl od sezení na lavici poloha vleže zajistí rovnoměrnou teplotu v celém těle.
5. Délka pobytu v potní místnosti je velmi individuální a liší se dle typu ohřívárny, obecně ale doporučujeme 10 – 20 minut (pro finskou saunu do 15 minut). V ohřívárně zůstáváme pouze dokud je nám teplo příjemné.
6. Během fáze pocení je vhodné masírovat si kůži končetin kartáčem nebo jinými vhodnými pomůckami, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty.
7. Po prohřátí těla je důležité ochlazení těla, a to postupně, ideálně od končetin směrem k srdci – dochází ke skokovému nárůstu krevního tlaku. Prudké ochlazení „masíruje“ vnitřní orgány a vyplaví usazeniny a nečistoty do krevního řečiště.
8. Po každém prohřátí a zchlazení si můžete dopřát odpočinek (15-20 min.) nebo opakovat proceduru teplo-chlad ihned po sobě. Po posledním opakování by měl přijít delší odpočinek (ideálně nad 30 minut) v odpočívárně s doplněním ztracených tekutin a lehkým občerstvením.
9. Proces prohřátí a zchlazení je vhodné zopakovat dvakrát až třikrát (doporučeno).
10. V sauně nemluvíme příliš nahlas a k ostatním se chováme ohleduplně.

Wellness centrum
Telefon: 596 977 423
Adresa:
Sokolská třída 44/2590
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava