Bio solárium

Dnes 21. 7. Otevřeno

otevírací doba a ceník služeb

Otevírací doba
Pondělí 11:00 - 19:00
Úterý 11:00 - 19:00
Středa 11:00 - 19:00
Čtvrtek 11:00 - 19:00
Pátek 11:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 19:00
Neděle 10:00 - 19:00
Ceník
Bio solárium, Vertikální solárium1 min.15,- Kč
Pozn.: Majitelé elektronické čipové karty SAREZA mají 10% slevu.

skutečné slunce

Klasické solárium versus biosolárium
Biosolárium je takové zařízení, které splňuje přísnější normy a jiné technické parametry než klasická solária. V biosoláriu je o čtvrtinu vyšší výkon UV-A záření. UV-B záření je zde filtrováno. Možná se v technických parametrech nevyznáte, ale biosolárium poznáte. Má zelenou barvu světla navozující pohodu. Vyvolává přírodní dojem, který na lidskou psychiku působí dobře. V biosoláriu se záření více podobná skutečnému slunci. Klade se tu důraz na šetrnost paprsků – jsou šetrnější než sluneční svit.

Jaké výhody má biosolárium?
Biosolária přinášejí zdravější opalování. Hlavní výhodou biosolária je šetrnější opalování, posilování imunity, omezování vysušování pokožky, ale také podporuje více tvorbu vitamínu B, posiluje organismus a zabraňuje vysušování pokožky. Často ho navštěvují lidé, aby odstranili některé kožní problémy. Mezi ně patří hlavně lupénka, atopické ekzémy či akné.

Vhodné je i pro lidi mající poruchy pohybového aparátu. Působením biosolária dochází k prohřátí a tím i k úlevě. Hodí se i po některých stavech po operacích. Další výhodou biosolária je, že v něm dochází k rychlejšímu a trvalejšímu opálení. Funkcí biosolária je také více působit na podpoření relaxace a celkové psychické pohody jedince.

I když biosolárium má mnoho výhod a pozitivních účinků, někteří by se mu měli vyhnout, a to především lidé s nádorovými onemocněními či po radioterapii, s atrofickou pokožkou, otevřenými ránami, při těžké ateroskleróze či v případě fotodermatózy.