Často kladené dotazy

Kde obdržím veškeré informace o službách, provozních dobách a cenách?

Návštěvníci mají k dispozici INFOCENTRUM!!! společnosti SAREZA.
Kontakt: mobil – 736 755 999, email – .
Najdete nás ve vstupní hale areálu Krytý bazén Ostrava-Poruba a zároveň jsme vám k dispozici na infolince 736 755 999.

Kdo má nárok na vstup do areálu zdarma?

Děti ve věku do 6 let a doprovod osob ZTP/P mají  vstup do bazénového centra v areálech zdarma.

Kdo má nárok na zlevněné vstupné?

Děti ve věku od 6 do 15 let mají nárok na zlevněné vstupné pouze do bazénových center v našich areálech, přičemž z důvodu ověření věku je nutno se prokázat průkazem pojištěnce.
Zákazníci ve věku nad 65 let mají nárok na zlevněné vstupné pouze do bazénových center v našich areálech, přičemž z důvodu ověření věku je rovněž nutno se prokázat průkazem totožnosti.

Ostatní služby saunová centra, wellness, solárium, masáže apod. zlevněny nejsou. Slevu 10% z ceníkové ceny poskytujeme pouze v případě platby čipovou kartou SAREZA.

Od kolika let mohu jít s dítětem na bazén?

Vstup do krytých plaveckých areálů je povolen dětem ve věku od 1 roku, s výjimkou kurzů plavání batolat.
Děti ve věku od 1 roku musí mít speciální plavky s gumičkou a plenku určenou k používání do vody.

Jaká jsou bezpečnostní opatření ve vztahu k dětem do 15 let?

Děti ve věku do 10 let musí být z důvodu zajištění jejich bezpečnosti v doprovodu rodiče, prarodiče, zákonného zástupce nebo jiné osoby, která je plnoletá.
Děti ve věku od 10 do 15 let musí mít z důvodu zajištění jejich bezpečnosti u sebe průkaz pojištěnce (tento průkaz slouží jako náhrada průkazu totožnosti). Děti v tomto věkovém rozmezí se mohou pohybovat po areálu samostatně bez doprovodu.

Záloha na čip ke skříňce pro odkládání osobních věcí.

Na pokladnách našich areálů jsou zákazníci požádáni o úhradu vratné zálohy ve výši 50 Kč  v hotovosti. Zálohu je možno také uhradit prostřednictvím čipové karty Sareza.  Jedná se o finanční zálohu na čipový náramek ke skříňce pro odkládání osobních věcí.

On-line rezervace služeb z pohodlí vašeho domova či kanceláře.

Rezervaci služeb (tenisové kurty, tenisová hala, badmintonové kurty, pronájem sportovní haly, kuželna, masáže a další sportoviště) můžete provést jednoduše přes náš on-line rezervační systém, v nápovědě naleznete veškeré informace o registraci a rezervaci.
Rezervace si může zákazník sám zrušit v době 24 hodin před začátkem rezervované služby. V případě, že chcete zrušit rezervaci v den, kdy má služba proběhnout, prosím kontaktujte telefonicky INFOCENTRUM naší společnosti na tel. čísle 736 755 999.

Jaké způsoby úhrady mohu v areálech SAREZA využít?

Zákazníci mohou hradit veškeré služby v hotovosti, platební kartou nebo poukazy. Seznam aktuálně platných poukazů je vždy uveden na našich webových stránkách.

Jak funguje Elektronická čipová karta?

Elektronickou čipovou kartu si můžete nabít (hotovostní platbou nebo platební kartou) finanční částkou ve výši minimálně 200 Kč. Při čerpání služeb pak získáváte slevu ve výši 10 %. Více informací nejdete na www.sareza.cz/cipove-karty.

Kde si mohu uschovat své cennosti?

V areálech Krytý bazén Ostrava-Poruba, Vodní svět!!! a Ozdravné centrum Ještěrka jsou pro vás zdarma k dispozici bezpečnostní skříňky.
V areálech Vodní areál Jih, Letní koupaliště Ostrava-Poruba a venkovní areál Vodní svět!!! uschováme vaše cennosti za poplatek 50 Kč/den.

Jaká je provozní doba a ceník v našich areálech v době státních svátků?

V době státních svátků jsou naše areály otevřeny stejně jako v neděli a platí i tentýž ceník. Režimy v sauně, ve wellness centru a v parních lázních jsou rovněž jako v neděli.

Povolené plavecké oblečení do našich vodních areálů.

Vstup do krytých plaveckých bazénů a koupališť je povolen v plavkách a v kraťasech (nesmí však být pod kolena a nesmí mít zipy, cvoky a kovové ozdoby z důvodu rizika poškození tobogánů).

Kde si mohu uschovat kočárek nebo jízdní kolo?

Na Krytém bazénu v Ostravě-Porubě lze uschovat jízdní kolo nebo kočárek v tzv. kolárně v prostoru pod vestibulem. Kolárna se nezamyká a není hlídaná, doporučujeme proto vlastní zámek pro uzamčení kola.

Jak je to s bezbariérovým přístupem?

V areálu Krytého bazénu v Ostravě-Porubě je bezbariérový přístup k pokladnám, dále pomocí schodišťové plošiny k šatnám (přístup je přes dětské šatny), ke sprchám a do bazénu. Vstup do vody máme řešen speciálním vozíkem zn. JOB, kdy se s pomocí plavčíka dostanete do/z vody. Tím, že je přístup umožněn přes dětské šatny při provozu dětského bazénu pro veřejnost, je vždy potřeba se řídit provozní dobou dětského bazénu.