Historie

Společnost Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. byla založena v roce 1997.  Cílem bylo zajistit veřejnosti města a jejího okolí kvalitní zázemí pro sportovní a rekreační aktivity. Zakladatelem a jediným vlastníkem je statutární město Ostrava.

V roce založení (1997) byla společnost tvořena pouze třemi areály (Zimní stadion, Letní koupaliště a Krytý bazén). Ty jsou dodnes znázorněny v logu společnosti. Postupně se k nim přidávaly areály další a tak jejich počet došel až k číslu 11. Od ledna 2016 společnost SAREZA již neprovozuje Sportovní areál Volgogradská a tak se číslo areálů zakulatilo na 10.

Logo obsahuje také slovo SAREZA, které je zkratkou názvu Sportovní A REkreační ZAřízení města Ostravy, s.r.o. a toto slovo se stalo synonem všech deseti areálů.

Jak šel čas:
1997 – Zimní stadion Ostrava – Poruba, Letní koupaliště Ostrava – Poruba, Krytý bazén Ostrava – Poruba

2000 – přibyla Sportovní hala Ostrava – Přívoz (zprovoznění velké haly po rekonstrukci v únoru 2001)

2001 – přibyl Hotel Sport Club*** a Sportovní areál Poruba

2003 – přibyly Lázně Moravská Ostrava (dnes známe jako Vodní svět!!!)

2006 – přibyl Vodní areál Jih

2007 – přibyl Sportovní areál Volgogradská

2008 – přibylo Ozdravné centrum Ještěrka

2014 – přibyl Sportovní areál U Cementárny (In-line Park)

2015 – Hotel Sport Club*** přejmenován na SAREZA HOTEL***, hala č. I Zimního stadionu Ostrava-Poruba přejmenována na RT TORAX ARENA

2016 – Sportovní areál Volgogradská od ledna společnost SAREZA neprovozuje

Zlomové události:
V roce 1998 byl Zimní stadion Ostrava – Poruba vyhlášen stavbou roku.
Na konání ME ve volejbale si v roce 2001 pořadatelé vybrali areály Zimní stadion Ostrava – Poruba a Sportovní halu v Ostravě – Přívoze. Pro ubytování využili služeb našeho Hotelu Sport Club***, který je se zimním stadionem propojen.
Druhá ledová plocha zimního stadionu umožňovala bruslení pod širým nebem. Tento provoz byl pouze sezónní, což se změnilo zastřešením této ledové plochy v roce 2003 a umožňuje tak celoroční provoz. Zároveň došlo i k dostavbě hotelu.
Na ME v hokeji v roce 2004, které probíhalo v Ostravě, jsme přivítali hráče a diváky opět na Zimním stadionu a také v Hotelu Sport Club***.
V roce 2011 jsme pořádali pilotní ročník projektu Vánoční kluziště!!!, který nabízí v předvánočním období přímo v centru města na Masarykově náměstí zábavný program, možnost bruslení i výhry v soutěžích a to ZDARMA díky podpoře statutárního města Ostrava, obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a také díky řadě sponzorů. Z projektu se stala krásná tradice, na kterou se veřejnost těší každý rok.