Masáž částečná se spoušťovými body

Dnes 21. 11. Zavřeno

Zbavte se bolesti rychle a jednoduše

Velmi účinná, avšak pro některé jedince bolestivá masáž, díky které dochází k odblokování svalového přetížení, které nepostihuje celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde nacházíme v různé míře zatuhlé body (uzlíky), což je z dlouhodobého hlediska zpravidla jinde, než je místo původu bolesti. Jedná se o tzv. přenesenou bolest.  O tomto typu masáží nemá české obyvatelstvo takové povědomí, což je obrovská škoda, jelikož se pacient snaží napravit postižené místo, avšak problém je ve zdroji, který se nachází v jiné části, a tím pádem se výhledově bolest opět vrátí.

Typy spoušťových bodů a jejich projevy

Aktivní body:

  • jsou zdrojem spontánní bolestivosti jak lokální tak přenesené
  • jsou zdrojem svalového spasmu, oslabení okolních vláken a zdrojem omezení pohybového rozsahu  v kloubu svalem ovládaném
  • mohou být doprovázeny změnami potivosti kůže nad postiženou oblastí, změnou prokrvení a ochlupení

Latentní body:

  • nejsou zdrojem spontánní přenesené bolesti dokud nejsou stimulovány
  • mohou být zdrojem omezení pohyblivosti

Sekundární body:

  • tak bývají občas označovány body ve svalech, okolí a funkčně opačných než je sval postižený

Funkcí svalů je pohyb – tedy zkracování a natahování se. To mají na svědomí mikrovlákna zvaná aktin a myozin, která do sebe zapadají, jako když propleteme prsty na rukou. Za normálního stavu po sobě volně kloužou, čímž umožňují zkracování a prodlužování svalu. Za určitých podmínek se tato schopnost naruší a vlákna zůstanou v sobě zaklesnutá. Při použití protažení a tepla může dojít k odstranění problému.

Latetní spoušťové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají. Tyto body nezmizí bez použití přímých uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem mírného nadužití či nečekaného přetížení se z latentního spoušťového bodu může stát aktivní spoušťové body, který vytváří vzorec přenesené bolesti.

Masáž Trigger point je tlaková masáž těchto bolestivých uzlíků ve svalu, které se uvolní a bolest se tak zmírní. Základem je masáž využívající nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky. Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva. Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti zad a přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu.

Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger point za pomocí protahování a následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k ozdravení poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

Účinky masáže:

  • při bolestech pohybového ústrojí
  • odstranění bolesti hlavy, krční páteře, bederní páteře
  • odstranění bolesti kyčle, kolene, ramene
  • zbavení bolavých svalů

Již po jedné návštěvě je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je následná udržovací terapie cca 1x měsíčně.

Ceník
Masáž částečná se spoušťovými body50 min.490 Kč

Jak se na masáž objednat

Rezervace masáže je velice jednoduchá. Na masáž se můžete objednat on-line prosředictvím našeho rezervačního systému nebo si ji můžete rezervovat telefonicky na tel. 596 977 661. Neváhejte a dopřejte si oddych a relaxaci ještě dnes. Vaše tělo a mysl vám poděkuje.

Po přihlášení budete přesměrováni na stránku rezervačního systému.

Je to vaše první rezervace? Registrujte se (budete přesměrováni na stránku rezervačního systému).

Masáž částečná se spoušťovými body
Telefon: 596 977 661
Adresa:
Za Ještěrkou 629/1
717 00 Ostrava-Bartovice