Czech Indoor Gala

Zveřejněno: 30. ledna 2017

Souboj elitních překážkářek i koulařů

Ostrava, 23. 1. 2017 – Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala postupně odhaluje jména největších hvězd, které se 14. února v ostravské hale představí. V závodě na 400 metrů se můžeme těšit na souboj skvělých čtvrtkařek překážkářek. Silná mezinárodní konkurence se sejde také v koulařském sektoru.

Startovní listina ženské čtvrtky bude opravdu nabitá. Před ostravským publikem se představí dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek a dvojnásobná vítězka Diamantové ligy Zuzana Hejnová. Ta již v letošní halové sezóně testovala rychlost na hladké i překážkové šedesátce a na obou tratích si vedla velmi dobře. Druhou domácí nadějí bude Denisa Rosolová, která na kontrolních závodech také naznačila nadějnou formu. Obě se chtějí nominovat na halový evropský šampionát do Bělehradu a silné mezinárodní konkurenci budou usilovat o co nejlepší časy.

Soupeřky budou mít více než kvalitní. Start již potvrdila Dánka Sara Petersenová, která se loni v Amsterdamu stala mistryní Evropy na čtvrtce překážek a ve stejné disciplíně si doběhla pro stříbro na olympijských hrách v Riu de Janeiru, kde vylepšila národní rekord své země na 53.55. Ještě lepší osobní maximum na čtvrtce překážek má legenda této disciplíny a čtyřnásobná vítězka Diamantové ligy Jamajčanka Kaliese Spencerová, která v roce 2011 běžela 52.79. Spencerová umí běhat rychlé časy i v hale. Na HMS v Sopotech v roce 2014 si doběhla pro stříbrnou medaili v závodě na 400 metrů. Hvězda z Karibiku je tradiční soupeřkou obou našich překážkářek. V Ostravě se můžeme těšit na pokračování jejich strhujících soubojů.

V mužském koulařském závodě se dají očekávat vrhy za hranici jednadvaceti metrů. Na kvalitní výkony z loňské halové sezóny bude chtít navázat Tomáš Staněk. Svěřenec trenéra Stehlíka v minulém roce ukázal, že se mu před domácím publikem daří, když dokázal ovládnout závod Jablonec Indoor Gala v novém osobním rekordu 21.30. Své slovo do pranice bude chtít říct i jeho tréninkový kolega Ladislav Prášil, který by v letošním roce rád získal třetí cenný kov z halových evropských šampionátů v řadě.

Nejkvalitnějším osobním rekordem 22.20 se může z prozatím potvrzených hvězd pyšnit Němec David Storl. Výčet jeho úspěchů je opravdu impozantní. Storl je stříbrným olympijským medailistou z Londýna, dvojnásobným mistrem světa pod otevřeným nebem, dvakrát se radoval i z titulu halového mistra světa. Kontinentální šampionát opanoval dokonce třikrát v řadě, naposledy loni v Amsterdamu a letos v Bělehradě bude obhajovat i zlato z HME.

Dalším silným konkurentem je Konrad Bukowiecki. Mladý Polák dokázal v loňském roce vylepšit juniorský světový rekord ve své kategorii, když při svém triumfu na MSJ v Bydhošti poslal své náčiní do vzdálenosti 23.36 a na mítinku Diamantové ligy v Oslu vylepšil juniorské světové maximum i s mužskou koulí, když zaznamenal 21.14. Neztratil se ani na halovém mistrovství světa v Portlandu či evropském šampionátu v Amsterdamu. V obou případech skončil jen těsně pod stupni vítězů. Bukowiecki si navíc v úvodu tohoto roku vylepšil osobák na 21.17.

Již dříve byl potvrzen start Pavla Masláka v závodě na 300 metrů. Svěřenec Dalibora Kupky naznačuje v úvodu sezóny skvělou formu, když zaběhl při testovacích závodech ve Stromovce pětistovku za 1:00.99 a následně zvládl třístovku v čase 32.61. Dle svých slov je s prvními starty nad míru spokojen a cítí, že vše jde správným směrem.

V hlavním programu Czech Indoor Gala by se měla představit kompletní česká špička, která bude doplněna o zajímavou zahraniční konkurenci. Mezi muži jsou vypsány disciplíny 60 m, 300 m, 1500 m, tyč a koule. Na programu ženských disciplín jsou závody na 60 m, 400 m, 1500 m, 60 m překážek a výška. Součástí mítinku bude i 13. ročník Ostravské laťky.

Mezinárodní mítink EA Czech Indoor Gala proběhne 14. února v ostravské atletické hale. Prodej vstupenek byl již zahájen prostřednictvím sítě Ticket Art (www.ticket-art.cz). Jejich cena je 200,- Kč.

CIG_PLAKAT_A4-1

Platí pro areály:
Zpět na aktuality